Rolnictwo

Na świecie od ponad 40 lat namnaża się efektywne mikroorganizmy – EMy – Effective Microorganisms. Stosuje się je w: rolnictwie, suplementacji zdrowotnej, kosmetyce, środkach utrzymania czystości. To są mikroorganizmy beztlenowe EMy – Efektywne Mikroorganizmy – Effective Microorganisms. W glebie stanową 5% mikroorganizmów, z których 5% jest pożytecznych, niepatogennych. Pozostałe 95% mikroorganizmów glebowych stanową mikroorganizmy tlenowe.

Wytwórcy EMów skupili się na tej grupie mikroorganizmów, ponieważ stosunkowo łatwo się je namnaża i można przechowywać je przez długi czas w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Wytwórcy rozmnażają EMy ze szczepów efektywnych mikroorganizmów beztlenowych zgromadzonych z całego świata. W ten sposób, np. do gleby w Polsce trafiają nierodzime mikroorganizmy z Japonii lub USA. Doświadczenia pokazują, że wśród licznych korzyści ze stosowania EMów, potrafią one również wyrządzić szkody na wielolecia w postaci np. zapleśnienia gleby opornymi mikroorganizmami i uniemożliwienie upraw.

OEMy – Oxygen Effective Microorganisms czyli tlenowe efektywne mikroorganizmy lub Air Effective Microorganisms – Powietrzne efektywne mikroorganizmy, czyli takie, które czerpią z mieszaniny różnych gazów powietrza do własnego rozwoju. Jest to autorskie określenie – Marka Mokwińskiego.

W naszych kulturach OEMów są: bakterie tlenowe, grzyby mikoryzowe, glony, okrzemki, pierwotniaki….w sumie około 60 różnych wyselekcjonowanych gatunków tylko szczepów rodzimych. 

Korzyści ze stosowania OEMów
w rolnictwie i hodowli zwierząt

OEMy utrzymują rośliny w dobrej kondycji… od korzenia, przez liście, po czubek łodygi.
Zdrowa roślina sama skutecznie odpiera ataki pasożytów i agralnych sztucznych środków chemicznych.

OEMy są naszą odpowiedzią na coraz bardziej zatrutą glebę, wodę i żywność. Mają wspierać nasze zdrowie i chronić naszą planetę. Są w 100% naturalne.

OEMy rekultywują również skażone sztucznymi, chemicznymi środkami – również ropą naftową – grunty. Czynią ziemię pulchną i żyzną.

Stosując OEMy uzyskujesz zdrowe i obfite plony, a przy tym znaczny zysk ekonomiczny.

OEMy PRZYWRACAJĄ NATURALNE ph gleby. NATURALNY NAWÓZ I ŚRODEK OCHRONY ROŚLIN I ZWIERZĄT, REWITALIZUJACY I ODTRUWAJĄCY Z CHEMII GLEBĘ.

Jak zamówić i jak stosować?

Mauzer 1000 L OEMy zawiera bakterie: tlenowe, azotowe, beztlenowe, grzyby mikoryzowe, glony – algi, drożdże, okrzemki, pierwotniaki…. 60 różnych wyselekcjonowanych gatunków szczepów rodzimych.

Wystawiamy Certyfikat Ekologiczny, WOLNEJ ŻYWNOŚCI IGFofFH.

1000 litrów (na 12 hektarów) za 4000 zł z dowozem

30000 litrów po 3000 zł z dowozem

Stosujemy 30-100 litrów OEM do 500 l wody na hektar:

doglebowo, do listnie, do zaprawiania nasion przed siewem, do paszy, do stawu hodowlanego, do wody pitnej, do gnojowicy, do higienizacji: domów, obór, kurników i chlewni, do szamba i innych…

Złóż zamówienie