EARTHSHIP

Dom inny niż wszystkie i nie dla każdego, ale my jesteśmy zdecydowanymi sympatykami tej idei i pomożemy każdemu w realizacji takiego „ziemnego statku”.
 
Earthship to ziemski statek kosmiczny, dom samowystarczalny wykonany z opon, puszek i butelek, wykończony gliną lub drewnem, z ogromnymi oknami i ogrodem w środku.
Główną zasadą funkcjonowania takiego budynku jest jego energooszczędność, niezależność energetyczna i brak szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Oznacza to obecność odnawialnych źródeł energii takich jak fotowoltaika, wiatraki, panele solarne, pozyskiwanie wody deszczowej, system wody szarej w budynku oraz biologiczne oczyszczalnie ścieków z potrójnym oczyszczaniem wody ściekowej.  
 
Takie budynki od lat budowane są już w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej, a od niedawna nawet w Polsce.

Obecnie główną przeszkodą w budowaniu earthshipów jest nastawienie do rzeczywistości i sposób myślenia. Na taką lekką i futurystyczną konstrukcję nie jest się łatwo zdecydować z prostej przyczyny – ma zupełnie inną energię, niż typowy matrixowy budynek.

Ale to właśnie dzięki niemu możesz oderwać się od tego trójwymiarowego systemu, w którym za wszystko trzeba płacić. Okręt ziemski daje Ci możliwość realizacji życia na innym poziomie fizycznym i mentalnym. W jego oryginalnym projekcie i wykonaniu wyrażasz swoją osobowość i wysoką świadomość wrażliwą na środowisko, planetę i życie rozumiane wielowymiarowo.

Takie domy otwierają przed nami nowe wymiary funkcjonowania w materii.

Zachęcamy do budowy całkowicie samowystarczalnych domów,
które same produkują energię, wodę, a nawet zdrową żywność.
Ich mieszkańcy mogą stać się calkowicie wolnymi ludźmi,
dla których nie istnieją rachunki i powinności.