Dlaczego warto?

Twoje korzyści z instalacji fotowoltaicznej

Realny wpływ na cenę energii elektrycznej

Uwalniasz się od płatności za energię czynną, certyfikaty, akcyzę oraz marżę sprzedawcy. Dodatkowo oszczędzasz na kosztach zmiennych usługi dystrybucji.

Oszczędzasz a wartość domu rośnie.

Jedynym Twoim wydatkiem jest zakup instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem. Może być w całości sfinansowany kredytem. Od momentu uruchomienia instalacji produkuje prąd, generując spore oszczędności nie pobierając energii z sieci dystrybucyjnej. Twój dom zyskuje na wartości.

Redukcja mocy biernej

Instalacja fotowoltaiczna efektywnie wspomaga oszczędności energii elektrycznej, zwiększając sprawność jej przesyłu, przy tym zmniejszając jej straty i niepotrzebną emisję ciepła.

 

Bezobsługowość systemu fotowoltaicznego

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga praktycznie żadnej obsługi, dodatkowo obniżając koszty utrzymania i zwiększając niezawodność i stabilność dostawy energii elektrycznej.

Nieskomplikowana konserwacja

W przypadku koniecznych przeglądów i potencjalnych napraw dostęp do całej instalacji jest bezproblemowy, co obniża koszty eksploatacji i sprawia, że konserwacja jest dużo prostsza niż w przypadku innych źródeł energii.

Wytrzymała budowa systemu

Panele fotowoltaiczne po zainstalowaniu nie posiadają ruchomych części lub mechanizmów, które są zawsze bardziej narażone na uszkodzenia – instalacja fotowoltaiczna jest dużo bardziej niezawodna od innych typów instalacji.

Bardzo długi okres eksploatacji

Instalacje fotowoltaiczne charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na zmienne warunki pogodowe, a obecnie wykorzystywane urządzenia często zostały zainstalowane kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu – najstarsza elektrownia słoneczna na świecie działa już ponad 60 lat i dalej funkcjonuje prawidłowo.

Dajemy 25 lat gwarancji na wydajność paneli fotowoltaicznych.

W WolnejMocy zwracamy szczególną uwagę na dobór komponentów i jakość wykonania, tak aby tworzona przez nas instalacja pracowała wydajnie i bezawaryjnie. Korzystamy tylko z najlepszych marek na świecie.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że instalacja ma służyć naszym Klientom przez wiele lat!

Łatwość montażu

Specyfika instalacji fotowoltaicznych (konieczność zapewnienia dostępu światła słonecznego) powoduje, że są one montowane najczęściej na użytkowanych dachach budynków z minimalną ingerencją w sam budynek i połać dachową. Upraszcza to montaż i nie powoduje problemów po instalacji.

Bezpieczeństwo

Instalacje fotowoltaiczne są bardzo dobrze zabezpieczone na całej trasie przebiegu energii elektrycznej – począwszy od paneli instalowanych na połaci dachowej aż do punktu przyłączenia instalacji w budynku (zarówno dla prądu stałego jak i zmiennego).